امتیاز دادن به post
مهندسی انرژی - تولید نیتروژن مایع و تولید اکسیژن مایع
مهندسی انرژی - تولید نیتروژن مایع و تولید اکسیژن مایع

مهندسی انرژی ( به انگلیسی : energy engineering ) یا مهندسی سیستم‌های انرژی ، مجموعه‌ای است شامل درس‌های نظری و عملی برای تربیت کارشناسان آزموده برای طراحی ، توسعه ، مدیریت و بهره‌برداری از سیستمای استخراج ، فرآورش ، تبدیل ، انتقال ، توزیع و مصرف انرژی.

ASU ، نقش مهمی در بهبود بازده و دسترس پذیری و عملیاتی کردن نیروگاهای LGCC داره. ادغام بهینه بین ASU و نیروگاه بخصوص در مورد گازی ساز و توربین گاز ، مهمترین نکته برای بالا بردن راندمان کل نیروگاهه.

در نظر گرفتن فشار بالاتر در توربین و واحدای جداسازی فشار بالا بیشتر مورد علاقه هستن در مقایسه با واحدای جداسازی هوا که در فشار پائین کار می کنن.

در صورتیکه فشار گازی ساز بالا باشد ، سیکل پمپاژ اکسیژن در نظر گرفته می شه.

سیکل PLOX به بهبود ایمنی و عملی بودن نیروگاه کمک می کنه و با حذف کمپرسور اکسیژن یا کاهش در سایز اون ، موجب صرفه جویی در هزینه های اولیه راه اندازی سیستم می شه.

با این حال خنکی از دست رفته در اکسیژن مایع گرفته شده باید بطور موثری ریکاوری بشه.

مهندسی سیستم های انرژی - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع
مهندسی سیستم های انرژی - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع

این مقاله 5 مدل از سیکل PLOX-ASU را در نظر گرفته و مصرف انرژی اونها رو با EP-ASU شامل سیکل گاز اکسیژن ، مقایسه کرده . مطالعات نشان می ده ، که طراحی بهینه EP ASU با سیکل PLOX می تونه همون مقدار انرژی مصرف کنه که سیکل GOX در EP ASU مصرف می کنه.

در EGCCهای ، با جذب CO2 قبل از احتراق ، LHV برای Shifted syngas ، بر پایۀ جرم و حجم ، بین LHV unshifted syngas و LHV گاز طبیعیه.

مقدار بهینه ادغام هوا ، در shifted syngas ، بسیار پائین تر از unshifted syngas است.

مناسبترین انتگرانیزاسیون ، هنگامی اتفاق میفته که هوای استخراج شده از توربین بتونه با نیتروژن ASU جایگزین بشه ، و از محدودیتای جرمی و حجمی جریان در توربین تجاوز نکنه. این مقاله ، با توجه به ادغام هوا و نیتروژن بین ASU و GT ، مقدار صرفه جویی انرژی را بین LP-ASU و EASU شامل سیکل PLOZ و EP-ASU شامل سیکل GOX را مقایسه کرده .

نتایج نشان می ده که اگر سطح ادغام نیتروژن کمتر از 60-50% باشه ، LP-ASU با سیکل PLOX کمترین مصرف انرژی رو داره.

شرکت صنعتی پرستلی - خرید و فروش نیتروژن مایع و اکسیژن مایع
شرکت صنعتی پرستلی - خرید و فروش نیتروژن مایع و اکسیژن مایع

به علاوه ، مطالعه در غلظتای تراکم مختلف از نیتروژن و بخار ، در رقیق کننده های سوخت GT انجام شده اس ، هنگامیکه سطح NOX ثابت نگه داشته شده .

هنگامیکه نرخ تزریق اکسیژن از 50% تجاوز کنه EPASUPLOX در مقایسه با LPASUPLOX گزینه بهتریه.

این مقاله نشان می ده که طراحی بهینه و یکپارچگی ASU با نیروگاه می تونه انرژی تولیدی حاصل از نیروگاه LGCC با جذب کربن رو افزایش بده.

مهندسی تولید در شرکت پرستلی
خواندن مطلب