حمل مایعات کرایوژنیک در گروه صنعتی پرستلی

5/5 - (1 امتیاز)
حمل مایعات کرایوژنیک - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع
حمل مایعات کرایوژنیک - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع

خدمات حمل و نقل 


برنامه‌ريزي براي برداشت و حمل ماهانه حدود 70000 تُن گاز مايع از مبادي توليد و پالايشگاه‌ها و حمل آن به محل‌هاي مصرف با استفاده از تعداد تقريبي 420 كِشنده و مخازن جاده‌پيما به صورت پيمانكاري و تعداد 60 دستگاه واگن حمل گاز مايع در سراسر كشور توسط گازرساني انجام مي‌گيرد.
گروه صنعتی  پرستلی به صورت مستقیم و از طریق 21 شرکت توزیع کننده گاز مایع ، بيش از 150 واحد تأسيسات مردمي و بالغ بر 1000 نمايندگي تحت پوشش ، حدود 50000 تن گاز مايع حمل شده را ماهيانه به صورت سيلندري و بالك ( فله ) جهت مصارف عمومي ، صنعتي و تجاري ـ با استفاده از وسايل نقليه تحت پيمان ـ در اختيار هموطنان عزيز قرار مي‌دهد و بدين ترتيب تمامي شهرها ، بخش‌ها و مراكز روستايي پرجمعيت را تحت پوشش خود داشته و با در اختيار داشتن 27 درصد بازار مصرف به عنوان بزرگ ترين شركت توزيع كننده گاز مايع در كشور مطرح است.
تولید مایعات کرایوژنیک - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع
تولید مایعات کرایوژنیک - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع

کرایوژنیک ( مادون سرد ) cryogenic

شاخه ای از علم فیزیک است که شرایط تولیدی و تاثیرات دمایی فوق سرد یا مادون سرد را شامل می شود. در این حالت تمام تجهیزات باید قابلیت کار با این دماها را داشته باشند.
یکی از پرکاربردترین بخش های این پدیده فرآیندی است که طی اون گازهای سازنده هوا از یکدیگر جدا می‌شوند. در این روش ابتدا مخلوط هوا تا دمای میعان سرد می‌شود تا هوای مایع ایجاد شود. در مرحله بعد به وسیله یک برج تقطیر و افزایش تدریجی دما ، اجزا سازنده هوا بر اساس دمای جوش از یکدیگر جدا می‌شوند. این روش یکی از روش های متداول برای تولید نیتروژن و اکسیژن به صورت انبوه است.
در بسیاری موارد برای نگهداری گازهای مایع از قبیل نيتروژن ، اکسيژن ، آرگون ، هليوم و .. نیاز به تجهیزاتی است که از انتقال حرارت بین محل ذخیره و یا مسیر انتقال این مایعات به بیرون جلوگیری کند. برای کاهش دادن اُفت حرارتي و در نتيجه کاهش تبخير مايعات کرايژنيک سعي مي شود که ظروف و مخازن نگهدارنده اين مايعات در محيط عایق تحت خلأ نگهداري شود.
برای جداره های مخازن و تجهیزات فوق سرد از عايق هاي متفاوتي استفاده می شود که هر کدام در فشار وکيوم خاصي بازدهي مناسب دارند لذا مانیتورینگ شرایط وکیوم این نوع تجهیزات تاثیر مهمی در جلوگیری از هدر رفت انرژی و پرت شدن مایعات ( گازها ) دارد.

خرید و فروش مایعات کرایوژنیک - نیتروژن مایع و اکسیژن مایع
۴ خط تولید در گروه صنعتی پرستلی
خواندن مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.