+۱۸ کاری که باید با نیتروژن مایع انجام داد

5/5 - (1 امتیاز)

آیا به دنبال فعالیت یا پروژه ای با نیتروژن مایع هستید؟

این گسترده ترین لیستی از ایده های نیتروژن مایع است که احتمالاً میتوانید پیدا کنید:

۱- بستنی نیتروژن مایع درست کنید.

۲- یک قوری ( سوت دار ) را با نیتروژن مایع پر کنید. بعد آن را در فریزر قرار دهید ، مایع داخل آن به جوش می آید.

۳- با انجماد تکه های کوچک گچ در نیتروژن مایع ، هاورکرافت های کوچک درست کنید. گچ ها را بردارید و آنها را روی کفپوش چوبی اتاق قرار دهید.

۴- مقداری نیتروژن مایع را ، به یک قابلمه آب در حال جوشیدن اضافه کنید ، فوراً مه ایجاد می شود. البته ، اگر نیتروژن مایع را به یک آبنما یا استخر اضافه کنید ، می توانید نتیجه مه بیشتری را مشاهده کنید.

۵- یک بادکنک باد شده را که در نیتروژن قرار بدهید ، بادش خالی می شود. بادکنک را از نیتروژن مایع خارج کنید و در حین بالا رفتن دما ، تماشا کنید که دوباره بادکنک متورم می شود. 

۶- چند قطره نیتروژن مایع به نوشیدنی که می خواهید خنک شود اضافه کنید. به عنوان مثال به شراب یا نوشابه . حالا علاوه بر یک نوشیدنی خنک ، یک بخار سرد هم خواهید داشت.

۷- برای مهمانی یا هر مراسمی ، می توانید کراکر را در نیتروژن مایع منجمد کنید. بعد کراکر را تکان بدهید تا کمی گرم شود و بتوانید آن را بخورید. علاوه بر بافت جالبی که کراکر موقع خوردن دارد ، دور و اطراف افرادی که آن را می خورند ابرهای بخار نیتروژن قابل دیدن هست. مارشمالوهای مینیاتوری هم مثل کراکر گزینه خوبی برای این کار هست. آسیب ناشی از هر یک از مواد غذایی بسیار کم است.

۸- یک موز را در نیتروژن مایع منجمد کنید و از آن برای کوبیدن میخ استفاده کنید.

۹- برای اثبات اینکه حتی ضد یخ هم در صورت اینکه به اندازه کافی سرد بشود یخ می زند ، ضدیخ را با استفاده از نیتروژن مایع جامد کنید.

۱۰- میخک ، گل رز ، گل آفتابگردان یا گل های دیگر را به نیتروژن مایع آغشته کنید. حالا اگر گل را بردارید ، گلبرگ های آن در دستانتان خرد می شود.

۱۱- از یک بطری آب برای اسپری کردن طرحی در بخار نیتروژن مایع استفاده کنید.

۱۲- وانی که از نیتروژن مایع پر شده است را هم بزنید تا یک گرداب بخار ایجاد بشود. حتی می توانید قایق های کاغذی یا اشیاهای کم وزن را در گرداب شناور کنید.

۱۳- یک فنجان نیتروژن مایع را در یک لیتر محلول حباب گرم شده بریزید تا کوهی از حباب تولید شود.

۱۴- مقدار کمی نیتروژن مایع را درون قوطی پرینگلز بریزید و درب آن را ببندید. بخار ( با صدای بلند و با قدرت ) درب را باز می کند.

۱۵- حباب دور یک لامپ را بشکنید و سپس آن را در نیتروژن مایع روشن کنید. درخشش زیبای آن را تماشا کنید!

۱۶- یک توپ توخالی سبک را در نیتروژن مایع غوطه ور کنید و سعی کنید آن را روی یک سطح سخت پرتاب کنید. توپ خواهد شکست.

۲۱ نکته در مورد گازهای خنثی ، نجیب ، نادر ، فعال
خواندن مطلب

۱۷- نیتروژن مایع را روی علف های هرز بریزید تا از بین بروند. گیاه خواهد مُرد بدون هیچ گونه باقیمانده سمی یا آسیب دیگری که به خاک برساند.

۱۸- تغییر رنگ LED ها را در دمای معمولی و در نیتروژن مایع بررسی کنید. فاصله باند LED در دمای پایین تر افزایش می یابد. طیف رنگی قرمز کادمیوم یا نارنجی کادمیوم انتخاب های خوبی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.